Hyppää sisältöön

Yhteystiedot

Helsingin ensikoti, toimisto

Ensi-Kodin tie 4, 00510 Helsinki
p. 09 774 2460 (toimisto)
f. 09 701 4277
toimisto@helsinginensikoti.fi

Toimisto on avoinna ma–pe klo 9–15.

Tavaralahjoituksina vastaanotamme uutta, käyttämätöntä vauvaperheiden tarvitsemaa käyttötavaraa. Yhteydenotot sähköpostitse lahjoitukset@helsinginensikoti.fi tai puhelimitse 044 726 0764 (arkisin klo 13–15).

Toiminnanjohtaja
Tuomas Kurttila
p. 044 749 8629
tuomas.kurttila@helsinginensikoti.fi

Talous- ja hallintojohtaja
Katri Hadjari
p. 046 851 3707
katri.hadjari@helsinginensikoti.fi

Hallinnon assistentti
Sari Karvonen
p. 044 734 9064
sari.karvonen@helsinginensikoti.fi

Vallilan ensikodin laitos- ja avopalvelut

Ensi-Kodin tie 4, 00510 Helsinki

Johtaja
Niina Planting-Pernu
Paikkatiedustelut p. 040 769 5306
niina.planting-pernu@helsinginensikoti.fi

TRIANGELI
p. 050 330 3977
Paikkatiedustelut p. 040 523 0781
triangeli@helsinginensikoti.fi

BALANSSI
p. 050 563 4944
Paikkatiedustelut p. 040 573 8473
balanssi@helsinginensikoti.fi

VAUVAPERHEIDEN TERAPEUTTISET AVO- JA TAPAAMISPALVELUT

Päivä-Ensikoti, Kotona tehtävä Ensikoti-kuntoutus, Höyhensaarijaksot
p. 044 726 0793
vta@helsinginensikoti.fi

Baby blues -avopalvelut: Unineuvontapuhelin
p. 040 587 4608
unineuvonta@helsinginensikoti.fi

Vapaaehtoisdoula-synnytystukihenkilötoiminta
p. 040 160 4194
doula@helsinginensikoti.fi

Tapaamispalvelu
p. 044 704 4749
tapaamispalvelu@helsinginensikoti.fi

Päihdekuntoutukseen erikoistuneet Pidä kiinni® -palvelut

Johtaja
Annika Piskunen-Virkki
Ensi-Kodin tie 4, 00510 Helsinki
p. 040 727 5228
annika.piskunen@helsinginensikoti.fi

ENSIKOTI HELMIINA
Kivenlahdenkatu 1 A, 02320 Espoo
p. 050 467 9307
Paikkatiedustelut p. 050 467 9306
helmiina@helsinginensikoti.fi

OULUNKYLÄN ENSIKOTI
Kantakyläntie 23, 00640 Helsinki
p. 040 556 9327
Paikkatiedustelut p. 040 504 5182
oulunkylan.ensikoti@helsinginensikoti.fi

AVOPALVELUYKSIKKÖ PESÄ
Nokiantie 2–4 , 00510 Helsinki
p. 044 726 0786
Paikkatiedustelut p. 040 748 0380
pesa@helsinginensikoti.fi

AVOPALVELUYKSIKKÖ ESMIINA
Tinurinkuja 4, 3. krs, 02650 Espoo
p. 044 726 0789
Paikkatiedustelut p. 040 083 3876
esmiina@helsinginensikoti.fi